POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

RET: Czechy v Polska 22:4129.09.2018

W inauguracyjnym meczu sezonu 2018/2019 Rugby Europe Trophy reprezentacja Polski pokonała w Zlinie Czechy 41:22 (24:7), w drużynie narodowej debiutowało trzech zawodników. Był to jubileuszowy trzysetny mecz naszej drużyny.

Pierwsze trzydzieści minut zdecydowanie należało do naszej reprezentacji, pierwsze punkty z karnego w 7 minucie zdobył Mateusz Adamski, który kilka minut wcześniej trafił w słupek. W 12 minucie byliśmy świadkami pierwszego przyłożenia, którego autorem był kapitan naszego zespołu, Piotr Zeszutek, po podwyższeniu Adamskiego prowadziliśmy 0:10. Następne przyłożenie podpisał debiutujący w reprezentacji 18-latek, Michał Jurczyński, jego punkty również podwyższył Adamski powiększając przewagę na 0:17. Kolejną piątkę po młynie Czechów na piątym metrze ponownie przyłożył Zeszutek, a po podwyższeniu Adamskiego w 30 minucie na tablicy wyników było już 0:24.

Tu dobra passa się skończyła, po wznowieniu żółtą kartkę zobaczył Kamil Bobryk, a do ofensywy przeszli gospodarze. W 37 minucie po przyłożeniu Dana Hoska i podwyższeniu Tomasa Frosta przed przerwą zmniejszyli przewagę na 7:24. Na początku drugiej połowy Hosek drugi raz przyłożył dla Czechów, a w 52 minucie Jiří Pantůček kopnął karnego na 15:24.

Po ostatniej stracie przebudzili się nasi zawodnicy i wciągu pięciu minut zdobyli dziesięć punktów z karnego (Wojciech Piotrowicz), przyłożenia (Daniel Gdula) oraz podwyższenia (Piotrowicz), wynik zmienił się na 15:34 i gra się uspokoiła. W końcówce po indywidualnej akcji z połowy boiska punkty dla gospodarzy zdobył Frost, a na 22:34 podwyższył Pantůček. Wynik meczu na 22:41 w 79 minucie ustalili Stanisław Powała-Niedźwiecki przykładając i Piotrowicz podwyższając.

Kolejny mecz w ramach Rugby Europe Trophy rozegramy 03 listopada br. w Łodzi, a przeciwnikiem naszego zespołu będzie Litwa, beniaminek rozgrywek.

Rugby Europe Trophy: Zlin, 29.09.2018
Czechy v Polska 22:41 (7:24)
Punkty Czechy: Dan Hošek 10 (2P), Tomas Forest 7 (P, pd), Jiří Pantůček 5 (pd, K).
Punkty Polska: Piotr Zeszutek 10 (2P), Mateusz Adamski 9 (3pd, K), Wojciech Piotrowicz 7 (2pd, K), Michał Jurczyński 5 (P), Daniel Gdula 5 (P), Stanisław Powała-Niedźwiecki 5 (P).
Skład Polski: Kamil Bobryk (77 Michał Gadomski- debiutant), Adrian Chróściel, Robizon Kelberashvilli (44 Radosław Bysewski), Adam Piotrowski (77 Wojciech Król), Stanisław Powała-Niedźwiecki, Piotr Wiśniewski (66 Marek Mirosz), Lowrie Seydak- debiutant, Piotr Zeszutek- kapitan - Mateusz Plichta - Mateusz Adamski (79 Maciej Grabowski) - Grzegorz Szczepański (36-44 Michał Gadomski), Daniel Gdula, Michał Jurczyński- debiutant, Andrzej Charlat - Krystian Pogorzelski (41 Wojciech Piotrowicz).
Rezerwa: Artur Fursenko- debiutant, Sebastian Kostałkowski.
Żółta kartka: Kamil Bobryk (Polska).
Sędziowie: Stuart Gaffikin - główny; Oisin Quinn, Daniel Carson - liniowi (wszyscy Irlandia). Komisarz: Rossano Faccioli (Włochy).
Sztab szkoleniowy reprezentacji: Duaine Lindsay (I trener), Christian Hitt (trener), Stanisław Więciorek (trener asystent, młyn), Jurij Bukhalo (trener asystent, atak), Joshua Bennett (analiza video), Grzegorz Witczak (kierownik), Karol Grablowski (fizjoterapeuta), Kamil Iwańczyk (fizjoterapeuta).