POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

7 U16: Polacy wygrali "Olimpijskie Nadzieje"05.08.2018

Reprezentacja Polski U16 chłopców w Rugby 7 wygrała rozgrywany 04 sierpnia br. w Esztergom (Węgry) międzynarodowy turnieju "Olimpijskie Nadzieje" (Olimpic Hope).

Reprezentacja chłopców do lat 16 zanotowała bardzo dobry występ podczas turnieju „Olympic Hope 2018” w Esztergom. Rozpoczęliśmy od wysokiego zwycięstwa nad Węgrami, jednak pomimo kilku widowiskowych akcji, styl gry nie mógł się do końca podobać. W drugim meczu graliśmy z przeciwnikiem o wiele bardziej wymagającym - Czechami. Początek meczu mieliśmy fatalny, straciliśmy dwa przyłożenia, jednak z każdą minutą graliśmy coraz dokładniej i bardziej skoncentrowani, przy stanie 12:15 po kilkunastu fazach gry Igor Pątek sprytnie fikcją krzyża oszukał przeciwników i tak wygraliśmy ten wyrównany mecz. Trzecie spotkanie bez historii, zaczęli rezerwowi pokazując, że też można na nich liczyć, efekt końcowy, wygrana 47:7. Ostatni mecz z Czechami decydował o zwycięstwie w turnieju, znów zaczęliśmy źle i przegrywaliśmy do przerwy 5:17. Druga połowa to prawdziwy koncert gry naszych, fantastyczne przyłożenia rozłożyły Czechów na łopatki, puchar za I miejsce w turnieju „Olimpijskie Nadzieje” jedzie do Polski

Wyniki:
Polska v Wegry 55:5
Punkty: Szwarc Paweł 15, Łaszcz 11, Kocimski 9, Pątek 5, Romanowski 5, Redzik 5, Dec 5.
Polska v Czechy 17:15
Punkty: Kocimski 7, Patek 5, Łaszcz 5.
Polska v Wegry 47:7
Punkty: Litke 15, Sakwa 15, Redzik 10, Romanowski 5, Kocimski 2.
Polska v Czechy 26-17
Punkty: Kocimski 11, Redzik 5, Dec 5, Piątek 5.

Skład zespołu:
Sikora Piotr, Łaszcz Michał (Budowlani Łódź)
Dec Jakub, Litke Krystian (Budowlani Lublin)
Zieliński Kamil, Kocimski Igor, Romanowski Patryk, Szwarc Adam, Szwarc Paweł (Orkan Sochaczew)
Piątek Igor, Redzik Bartosz (Pogoń Siedlce)
Sakwa Patryk (Ogniwo Sopot)

Trenerzy: Maciej Misiak, Marek Maciejewski, Tomasz Malesa
Fizjoterapia: Barbara Koperska

Maciej Misiak

Super Rugby: Krzyżowcy obronili tytuł Rugby Plażowe: Rosjanki i Rosjanie z Mistrzostwem Europy